Välkommen till klass 4A


Nåt nytt?
Schema finns längst ned på klassidan. Det kan dock bli vissa förändringar under terminen men då får ni hem nya. 


Mobilförbud på skolan. 
Ledningen har beslutat att det ska vara mobilförbud på skolan från och med skolstarten vårterminen -16. Även detta utskick finns att läsa längst ner på sidan. 

Klass 4A



Tack för ett fint läsår, vi önskar alla en
GLAD SOMMAR! 

Vi ses igen den 16 augusti kl. 9.00  

Personal:
Ma: Lennie Stranne
Eng: Veronica Johansson
Sv, SO, Bl: Heléne Wedbäck Månsson
Id: Henrik Kronholm
NO: Eva-Lotta Björnsdotter-Linde
Sl (textil): Nadine Perriere Jensunger
Sl (trä & metall): Henrik Rydholm
Mu: Branislava Jovic


Mailadresser:
lennie.stranne@malmo.se
veronica.johansson2@malmo.se
helene.wedback-mansson@malmo.se
henrik.kronholm@malmo.se
eva.bjornsdotter-linde@malmo.se
nadine.perriere-jensunger@malmo.se
henrik.rydholm@malmo.se
branislava.jovic@malmo.se

Aktuellt 







Ċ
Leandro Mendez MHGR,
14 maj 2018 22:12
ĉ
Lennie Stranne,
4 juni 2018 02:00
Ċ
Lennie Stranne,
16 nov. 2017 06:54